Вранці – кліп, ввечері – пісня

В ефірі двох українських музичних телеканалів «Enter» і «Biz TV» з’явився новий кліп групи «Зурбаган» "Нічого не трапиться". Прем’єра кліпу відбулася 15 жовтня на «Biz TV» у програмі "Каприз". Це музичне відео цікаве не тільки з точки зору телеаудиторії та меломанів, але й з позиції професіоналів. У зйомках кліпу «Зурбаган» використав власне ноу-хау, бо відеокліп робили «задом наперед».

Ні, звичайно, герої ролика рухаються так, як треба і сюжет більш-менш логічний. Просто, кліп зробили «заднім числом». Точніше, заднім числом записали пісню, ролик на яку вже зняли. Такого в нашому шоу-бізнесі ще не бачили.

Ідея прийшла в голову солісту «Зурбагана» Пікассо прямо на знімальному майданчику. Причина в тому, що на зйомки музиканти просто забули взяти музичну фонограму. «Знімати кліп без фонограми неможливо!» – заявив режисер майбутнього ролика, доречі, відомий прибалтійський кліпмейкер. «Це розмови для делетантів», - не погодилася вокалістка Аліса. І режисер змирився та робив так, як того хотіли зурбаганівці, і все через те, що замішаний він у «темній історії». З цієї ж причини ім’я режисера залишається в секреті і надалі він ітиме як «Містер X”.

Ітак, темна історія. Протягом двох років склад групи збирався на пару місяців на рік для репетицій, запису музики та пригод. Останній раз «Зурбаган» куролесив у Криму. Майстерність соліста Пікассо як преферансиста стала у пригоді саме там. Ніч гри у преферанс, у готелі «Ялта» в однойменному місті, принесла бажаний результат. Один з розкручуваних кліпмейкерів програє групі право на зйомки кліпу (автоматично додається дорога, проживання і харчування). При цьому він вимолює умову про своє інкогніто, яке приймається групою в обмін на кишенькові гроші та можливість користуватися мобілкою режисера. Зйомки містером X були призначені на перший тиждень серпня. Група починає серйозну підготовку. Кожний складає списки: кого і що взяти з собою. Список погоджується по телефону з X. Він в істериці відкидає більше половини з написаного. Так, наприклад, X категорично відмовляється сплачувати проїзд 58 людей, достеменно відібраних гітаристом «Обмороком» і барабанщиком Максом на дискотеці за пивом. Страшний удар по авторитету групи X наносить відмовою купити всім учасникам кросівки “Адідас” під приводом, що цього в договорі не було. Отримавши гроші на авіабілети, розчаровані музиканти купили на них пиво й автостопом добиралися до місця призначення (2000 км, доречі). Запізнившись на чотири дні, музиканти доводять до відома X, що через його жлобство вони забули взяти фонограму та все інше. “Всім іншим” виявилося взагалі все. “Зурбаган” бере трохи грошей на найнеобхідніше. У повному складі група їде за ним: купляє зубні щітки, цигарки, пиво та надувного ведмедя, і весела повертається на майданчик. Серйозно настроєний режисер подивився на цю бешкет-компанію і запропонував 1000 баксів та білети назад. Е, ні, таким від “Зурбагану” не відкупитися. “Для нас робота важливіша,” – реагує Пікассо і пропонує фантастичну ідею зняти кліп, а пісню він напише по ньому якось пізніше: “Будемо працювати по-новому! Тим паче до цього ні в кого ще “кульки не докотилися!”. Режисер X пропонує 5000 долярів, отримує відмову (але ж карточний борг – справа честі) – і зйомки починаються. Ось, такими пригодами ліпився кліп “Нічого не трапиться”.