Новий формат музичної марки

Марка – велика справа. Носи ти хоч "валєнкі" з лейбою “Versace”, і всі будуть заздрити, бо це ж – brand. Так, під “останній альбом “Portishead” якась московська група мала величезний успіх, ніхто і не запідозрив підміни. А випусти вони свій якісний продукт під невідомим ім’ям – запльованість гарантовано. Максим Фадєєв вирішив не "просто використав своє ім'я", а пішов іншим шляхом, що теж зробило можливим презентацію дебютного альбому групи “Total” восьмого вересня в київському клубі “Ра” (Межигірська, 2). Музика новоспеченої групи довго не пробивалася до слухача через радіо- і теле-неформатність. Аж поки Макс Фадєєв з учасниками “Total” не збацали “Б’є по очах” (Адреналін). Група вважає, що попсовість утоптала стежку складній для російського сприйняття музиці, де гітарний грандж поєднується з тінню Guano Apes і модернізованим драйвом типу HIM.

"Total" уже відзначилася “розігрівом” для Мериліна Мейсона, “вигнанням” з Будинку художників (за зривання музикою картин зі стін). В біографії зафіксовано кучу престижних фестивалей, ротації радіостанцій, MTV, німецьке визнання (навіть з вуст колег “In Extreme”), нарешті, контракт з Real Records.

Як же гартувалася сталь “Total”? Під час мандрівки по Ближньому Сходу в одному з клубів Дубаі Макс Фадєєв зустрів співачку, яка вразила російського титана шоу-бізнесу імпульсивним виконанням “всього цього джазу XX століття” – від Гершвінського “Summer Time” до ритм-енд-блюзу та гранджу в стилі Pearl Jam. Дівчину з довгим русявим волоссям (теперішній її вигляд - на фото) та демонічним поглядом звали Марина Чіркунова. Полонившись вокальним розбещенням своєї курганської землячки, Фадєєв запрошує її до співпраці. Стилістику нового проекту визначили як коридор між Portishead та Garbage. В німецькій студії записали майже цілий альбом, але через явну некомерційність сонної музики trip-hop вирішили не випускати. Пропала плівка, а з нею – частина музикантів. Залишився лише гітарист Гєна Гаєв. Група Фадєєва стартує з нуля і береться за екстремальний драйв. Знайшли нову ритм-секцію (Анатолій Караваєв – бас-гітара, Женя Нікулін – барабани) та ді-джея Аню Корнілову. Тож спроба № 2 – успішніша: альбом “Total:1” у вересні.

“Total” називає свою стилістику “новою”, “незвичною для нашого слухача”, “несхожою на попередні роботи Фадєєва”. Чесно кажучи, суперновизною музика не вражає, просто – енергійний грандж, танцювальний адреналін, вкраплення a-la Robert Miles і попсові полегшення. Ліндівський Фадєєв де-не-де пролазить, голос Марини десь-та нагадує “Мумій Тролльське” кошаче наслідування, атмосфера інколи віддає “Машою і ведмедями”. Але варто визнати, що все зроблено на висоті, - ще один доказ Фадєєвського повторювання.

Зважаючи на “продаваємість”, Фадєєв зробив нову марку – “Total”, яка тепер може захищати і некомерційну музику: в альбом гармонійно увійшли trip-hop versions (“Я не дихаю”, “Алая-Талая”, “З добрим ранком”). Солістка групи побіцяла, що наступний альбом буде ще крутішим. І без сумніву, тепер зацікавленість тими матеріалами буде гігантською.