Пономарьова вилікував Леонардо да Вінчі

На думку Олени Мозгової, всі пісні з останнього альбому її чоловіка - яскраві і сильні настільки, що кожна заслуговує на кліп. Але практика багаточисленних листів, яка добре проявляє себе саме у випадку з Олександром Пономарьовим, підказує, що з альбому “Він” народ найбільше полюбив “Крила”. І першим чином, на цю пісню вирішено було знімати кліп. Цими днями закінчили його зйомки.

Режисером відео, традиційно, виступив Максим Паперник. Спочатку він написав сценарій, який був розрахований на натурні зйомки. Але оскільки погода зіпсувалась, то режисер швиденько “перекваліфікувався” на іншу ідею. І хоча теперішній задум - менш сюжетний, за словами Паперника, він більш знаковий і образний, а це для пісні та творчої роботи тільки на користь.

За сюжетом, ліричний герой Олександра Пономарьова – митець, винахідник, який закоханий в гарну дівчину (як же могло бути інакше?). Героїню грає відома українська модель Жанна Піхуля - І віце-міс України 1999 року (її обличчя добре знайоме читачам “Наталі”, “Єви”, “Меридіану”). В кліпі героїня Жанни теж модель. Вона - сучасна, модна, та в своїх цінностях – надто земна жінка. Романтичні почуття героя - приречені. Закоханий Пономарьов прагне всіма способами привернути увагу до себе, і нарешті береться за “крила кохання”. Для їх створення він використовує малюнки та креслення Леонардо да Вінчі. “Да Вінчі – не нафталін, - впевнений Паперник - і його витвори мистецтва (які власне й покладені в основу декорацій) - сучасні, вічні та ідеальні. Тож “рейтинг” митця “піднімає” героя та його почуття до нереального, неземного стану. Що ж до зовнішнього вигляду “навіженого Пономарьова-художника”, то стиліст кліпу Ляля Фонарьова вирішила, що найкраще сюди підійде Kenzo (та й у пісні є рядок: “...сукня Kenzo, та парфюм Lacroix…”).

Ітак, про польоти, на які погодився Пономарьов. Вони стали найскладнішим моментом зйомок. Не секрет, Пономарьов не любить літати літаками, не кажучи вже про “вільне паріння”. Але режисер принципово ввів у кліп екстремальні ситуації. “Для того, щоб передати почуття шаленого кохання, - не просто закоханості, а мега-любові, - герой повинен якось зовсім нереально освідчитись”, - пояснює свій задум Паперник. В першому сценарії Олександр повинен був плигати з даху одного з київських бізнес-центрів. Не вдалося. В другому – Пономарьова змусили літати під стелею. В решті решт, співак забув про свої страхи і о четвертій ранку наступного дня зйомок полетів... Над Пономарьовим “знущалися” довго. Максу весь час щось не подобалось: то все пройшло ривками, по оператор “захватив” непотрібний шматок, то “літун” влетів прямо ногами в об’єктив і т.д.

Отаке воно мистецтво і вони - митці. Для “Крил” Пономарьов справився зі своєю фобією. Уявляю, на які подвиги штовхнуть його для пісні “Вогонь”. А вона – друга, кліп до якої повинні зняти до Нового року.