Новинки і новини з української музики

26 лютого в столичному клубі "ОстаNNя Барикада" відбулася презентація компакт-диску "У.Б.Н. Пісні з вистави". Компакт містить композиції у виконанні СЕСТЕР ТЕЛЬНЮК та групи "ВСЯК ВИПАДОК", які становлять невід'ємну складову спектаклю, а "живий" запис здійснено під час київського показу "У.Б.Н." у травні минулого року (у театрі Оперети). Платівка не претендує бити рекорди за кількістю проданих примірників і стати вітчизняним відповідником рок-опери "Джісус Крайст – Суперстар" - навпаки, за словами продюсера проекту Андрія Батьковського, вона антикомерційна за своєю суттю і покликана створити додаткове промо виставі в Україні та морально підготувати до неї діаспорні кола. В майбутньому можна розраховувати на появу другої плити із серії "У.Б.Н.", бо творці вистави вже нині у своїй режисерській калитці носять задум про "У.Б.Н.–2". Втім, очікувати продовження резонансної вистави слід не раніше, ніж за рік, а ось те, що підмурівки вітчизняного спектакле-саундтрекодрукування видавець диску - компанія "Атлантік" закладає вже сьогодні – доконаний факт. 28 лютого, через два дні після презентації диску "У.Б.Н. Пісні з вистави", СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК вирушили до Канади та США, де пробудуть два місяці і матимуть близько 30-ти концертів.

Мистецька аґенція АРТ-ВЕЛЕС взяла собі за добру звичку всі "духовні" починання підкріплювати "матеріально". Отож нагадаємо, що 6-8 липня минулого року АРТ-ВЕЛЕС провів Перший Всеукраїнський фестиваль “Київська Русь”. Організатори дійства ставили собі за мету показати, що наші співочі набутки виникли не на голому місці, а на музичній культурі з глибоким корінням, яка нічим не поступається європейській. Всі три дні виступів професійно закарбовувалися на плівку і тепер, а саме 15 березня, світ побачить відразу три нових компакти. Кожен диск буде відповідати певному дню фестивалю, тому перша плита міститиме виступи автентичних фольк-колективів з різних реґіонів України та кобзарно-лірницьких виконавців. На другій можна буде познайомитися зі взірцями непідробного українського бароко. А третій компакт ознайомить слухача з академічною музикою України ХІХ-ХХ ст.

Київські ПОТУЖНІ ДІВЧАТА (на фото)стають дорослішими, а водночас і ще потужнішими. Хоча колектив існує близько трьох років, його діяльність мала невпорядкований характер: гурт десь-колись виступав, щось співав, але то швидше нагадувало дитячу забавку. Відтепер міць ПОТУЖНИХ зростатиме на більш фаховому рівні. Дівчата підросли, визначились зі своїм майбутнім навчанням та місцем у житті взагалі, отож настав час залишити гру в "зірок", а серйозно заходитися "робити" шоу-бізнес. "Роблення" почнеться зі зміни загального образу ПОТУЖНИХ ДІВЧАТ. Наразі юнки ще самі не уявляють, яким буде їхній майбутній імідж: чи то грайливих "сексі", ачи вуличних забіячок. Всі учасниці пройдуть фотосесію, потім з ними попрацюють стилісти, які, власне, і "ліпитимуть" образи виконавиць. Новий імідж розкриватиме в кожній дівчині окрему особистість і водночас фіксуватиме їх приналежність до однієї ватаги. Можливо, в скорому часі Україна матиме своїх спайс ґьолз, з тією суттєвою різницею, що музика ПОТУЖНИХ ДІВЧАТ і надалі залишатиметься у притаманній їм укр-фольк-денс'овій стилістиці.

На вулицю фанатів ІРИНИ БІЛИК разом з весною завітає і інша радість. Першого березня запустилася інтернет-сторінка співачки www.irynabilyk.com, яка покликана скоротити відстань між Іриною та її прихильниками. На сайті можна знайти вичерпну інформацію про останні синґли співачки і про справи "Ukrainki, ktora spiewa po polsku" загалом. Передбачається, що сторінка буде дублюватися польською, англійською та російською мовами, наразі ж працює тільки її україномовна версія.