Карти, гроші …– ось, що знають “Королі”

Амбіції людей та їхні імена взаємопов’язані. Коли, буває, ім’я формує риси характеру людини. А коли й амбіції “беруть собі” відповідне ім’я. Здається, усе зрозуміло, коли люди називають себе – “4 Короля”. Хтось скаже, що це лише ефектний хід у шоу-бізнесі. Але повірте, що за четвіркою хлопців стоїть четвірка королівських характерів, типажів, мастей. І в цьому “4 Kings” прямо зізналися обкладинкою свого дебютного альбому “Карти, гроші…”, який нарешті нещодавно з’явився.

Взагалі, робоча назва цього альбому була “Зачарований”. Адже за цей музичний спадок Королів відбувалася “запекла боротьба” між різними рекординговими компаніями. І врешті-решт перемогла компанія JRC, під лейбою якого він вийшов. Альбом – свого роду творчий звіт групи майже за три роки: на одному CD тепер вмістилися всі пісні, добре відомі за теле- та радіо- ефіром («Подивись», 3 версії «Двох пострілів», «Туман», «Додому», «4 короля», рімейк грін-греєвської «Під дощем» та інші). Але цим релізом себе представили не лише Женя, Коля, Снейкі та Борис, але й Дизель та Мурік («Грін Грей»). Вони є авторами більшості пісень і за словами DZL, їм подобалося блукати в поп-нетрах, «де нам ніхто не заважав – зате хороша фінансова підтримка забезпечувалася».

Ця «щедра підтримка» добре відчувалася в організації презентації, яка наприкінці січня офіційно «виряджала» альбом «Карти, гроші…» у світ. Десь спеціально, а десь випадково, але вона пройшла в дусі королівського прийому, зі своїми плюсами та мінусами. “Палацем” був обраний єгипетський храм “Ра” з кам’яними стінами (з підігрівом!). Запрошених гостей-журналістів достеменно відбирали і потребували від них вечірнього вбрання. Але і тих “вибраних”, з щасливим квитком, не одразу впустили. Їх примусили чекати надворі (на кам’яній брущатці в холодних вітрах): неначе нагадуючи, що у “ясновельможних” завжди знайдуться важливіші справи, ніж проводити аудієнцію. Але згодом ця прикрість минулася і королівська гостинність явилася у всій своїй щедроті: були і презенти, було і пишне частування. Цікаво, що Королі виявилися дипломатами, бо столи, що ломилися од страв, передували діловій частині. Природньо, що після “бенкенту” ніякого критичного накалу не виникнуло і на конференції. Єдине, що не могло не вилізти, це питання про опанування Королями рідної мови. І хоча шкільні вчителі не навчили хлопців української мови, вони встигли прищепити “Королям” хоча б повагу до неї: “Нам не хочеться спотворювати мову, але робота над українським репертуаром уже триває”.

Спостерігати за музикантами цікаво не лише в їхній творчості, але й у повсякденному житті. І тут Королі дійсно виправдовують свій титул. Всі – різні, всі – самолюбиві до егоїстичності і кожен зі своїм поглядом на організацію життя. На обкладинці альбому хлопці зображені кожен під своєю мастю. Евген Фокін – піковий король. А піка в енергетичному відношенні – дуже сильна карта. І будь-ласка, Женя – лідер групи. Борис Таршис – трефовий король. Трефа дещо загадкова масть, непередбачувана, багатогранна. І Борис: на каналі 1+1 попрацював, біля Могилевської підкреслився, в “4Королях” співає і на бас-гітарі виграє – всюди встигає. Коля – під бубновою картою: як і належить бубам (за деякими розтумаченнями масті), він легкий в спілкуванні: схоже, він легко сходиться з дівчатами, але так же просто й розходиться. А червовий король – Снейкі. І хоча хлопець досить таки звабливо блимає зі сцени, в ролі короля кохання повністю Снейкі ще не відкрився. Але у “Королів” багато попереду: поки що тільки перший їх альбом збиратиме врожай дівочого захоплення.