Хохли радіють, що підібрали кацапів

Кацапи, диви, які хваткі! Мають своїх співаків до-чортиків. Привчили наші групи аккурат відмічатися в Москві. Та ще й українських музикантів чимось приманюють, щоб ті робили з них зірок. Така російська спритність якраз і сприяла народженню проекту “The Ru”. Наприкінці серпня в клубі «Buddy Guy» відбулася презентація самого проекту, його дебютного альбому «Радіо.» («Радиоточка») і відеокліпу «Телезомбі». Численна кількість преси побачила усі складові російсько-українського «The Ru»: чотирьох росіян-музикантів, Дизеля («Грін Грей») – як композитора і саундпродюсера, Ігоря Гольфмана – як продюсера і поета групи, аранжувальника Олега Шевченка і навіть Сергія Крилова, туша якого зіграла епізодичну, але важливу роль у відеокліпі.

Вся історія “The Ru” почалася з київських гастролей групи “Земфіра”, які в 2000 році організовувала компанія “Акона”. У зірковій групі на посаді стейджмена значився якийсь Михайло Хімічев, під сценічним псевдонімом Еліо. Йому так набридла місія back-вокаліста і back-музиканта, що, зійшовшись на грунті схожих музичних смаків з арт-директором “Акони” Ігорем Гольфманом, він взяв та й показав киянину свої музнапрацювання. Той довго не роздумував: написав на них тексти, познайомив Еліо з композитором і виконавцем Андрієм Яценком (Diezel) і звукорежисером Олегом (“Бєлим”) Шевченком (у його “портфоліо аранжувальника” – “Грін Грей”, Ані Лорак, “Cool Before”, “Mad Heads”). Тож Еліо розпрощався з Земфірою і оселився в Україні. Почали збирати групу. Еліо «пройшовся» по своїх московських знайомих і знайшов Туву (Едуарда Максимова), який після чергового боксерського поєдинку погодився бути бас-гітаристом при умові, що матиме змогу продовжувати боксувати на рингу чийсь мордописок. Потім розшукали гітариста Ваєра (Павла Кравцова), який на той час збирався найнятися до армії і спробувати себе в ролі рейнджера. Питання стало за барабанщиком. Його знайшли тільки після перегляду випускних екзаменів класу ударних в різних муззакладах Москви: “зеру-сівську комісію” вразив лише один – Кирил Сухарев (сценічний псевдонім «Ліст»).

Від народження групи темп було взято немаленький. За півроку записали дебютний альбом «Радіо.», в який увійшло дванадцять звукових і два відео-трека (кліпи «Телезомбі» і «Діти Вересня»). Перший великий виступ уже запланований на п’яте жовтня в рамках фестивалю “Prosto Rock”. Група називає себе роковою, але в піснях дозволяє вкраплення поп-романтичності і диско-хаусності (альбом має навіть дві DJ-версії).

Відеоробота «Телезомбі» динамічно миготить кліповою (від слова «кліпати») естетикою MTV. Потенційними телезомбі давно вже вважаються американці, тому ефект американізованості автори витримали до деталей. До роботи запрошувалися російські й українські кліпмейкери: кінооператор – Максим Осадчий з Москви, а режисер – киянин Віктор Придувалов.

Склалося враження, що для наших (українців) цей проект – розвага: зайвий раз комусь втруть носи. Але залишається невідомим, чому ж тоді в назву «The RU” не додати UA?