Свято прилуцьких мрійників


Сучасні європейські міста пишаються насамперед не тільки своїми фабриками та заводами, скільки творчим потенціалом людей, які мешкають у них. Прилуки – одне з таких українських міст, яке історично вирізняється тим, що віками народжує талановитих та творчих людей.
І тому сучасні прилучани можуть ідентифікувати себе як творча громада з надзвичайними культурними ресурсами. І невипадково у місті об’єдналися творчі люди, здатні творити незвичайні справи. Можливо, ви уже не раз чули про них, можливо, бачилися з ними, зустрічаючись на вулиці чи у бібліотеці, Будинку культури чи у Центрі творчості... Це – команда прилуцьких культурних перетворювачів, до якої входять люди, що хочуть зробити життя у місті цікавим як для малих прилучан, так і дорослих мешканців. Минулої осені у культурних перетворювачів народилася чудова думка видати книгу дитячих віршів, написаних дорослими місцевими авторами та проілюстровану прилуцькими дітьми. Добрий початок дав надію директорці місцевої бібліотеки для дітей Ользі Лукаш реалізувати ідею, яку вона виношувала понад п’ять років. Справа в тому, що Прилуки багаті на письменників і поетів, які пишуть для дітей, а в бібліотеці регулярно відбуваються виставки дитячого малюнка. От і задумала пані Ольга об’єднати всі ці зусилля й видати книжку, де твори для дітей сусідили б із дитячими малюнками. У результаті відбулася справжня ланцюгова реакція творчості: до книжки було додано мультимедійний диск, де, крім усього іншого, можна подивитися відео з майстер-класів члена команди Анатолія Риженка, почути одкровення дітей – учасників проекту, послухати пісні, створені місцевою композиторкою Вікторією Копасовою на вірші із книжки й просто подивитися в очі нинішнім і майбутнім читачам книжки: на диску є галерея найрізноманітніших фото прилуцьких дітей. А презентація книжки й диску перетворилася на справжній мюзикл, де кожен вірш було обіграно з дитячою фантазією та безпосередністю. До речі, книжка й сама по собі стимулює до творчості: тут спеціально залишено чисті сторінки як запрошення написати свого вірша чи створити свою ілюстрацію. Одним словом, вона цілком виправдала свою назву «Це – серйозно».

Ще одну мрію – об’єднати мрійників і шукачів мрій (сучасних меценатів) культурні перетворювачі втілили у проведеному навесні ярмарку ідей “Територія мрій”.
А далі творчим ідеям та інноваціям стає тісно в рамках того чи іншого культурного закладу. І у культурних перетворювачів з’являється наступна ідея – поділитися творчими надбаннями, передати свої знання та досвід якомога ширшому колу зацікавлених. Словом, створити у місті – “Творчий простір” для людей, які прагнуть удосконалити себе, доторкнутися до світу прекрасного, знайти незвичайне у звичному, зробити новий несподіваний крок у своєму житті, щоб змінити його на краще. Цього разу проект отримав назву “Життя як творчість: Оригінальне використання культурних продуктів і послуг для розкриття нереалізованих творчих прагнень прилучан”. У рамках проекту будуть розроблені унікальні авторські “Майстерні мрій”, що розташуються на 6-ти майданчиках міста. Це дасть можливість прилучанам відчувати свято творення власного життя, дізнатися про “Суспільство мрій”, відчути себе сучасними людьми, втілити свої нереалізовані творчі прагнення: намалювати власну картину, навчитися грати на музичному інструменті, отримати сучасні знання із особистісного розвитку людини та ін.
Керівником проекту є Тетяна Печена, директор Центральної міської бібліотеки, і дізнатися більше про “Майстерні мрій” можна буде, завітавши до бібліотеки.

Центр розвитку “Демократія через культуру”