Мелітополь: український InterCultureCity


Рік культурного розмаїття, яким оголосила рік 2008 Рада Європи, для українського міста Мелітополь став справжнім поштовхом для розвитку міської громади – через багатонаціональні культурні проекти. Нещодавно до Мелітополя завітала група експертів Ради Європи, вони розповіли громаді про програму багато-культурних міст, про проекти Ради Європи, спрямовані на підтримку культурного розмаїття – і в окремих містах, і в окремих країнах, і по цілому континенту.

Голова міського управління культури Мелітополя Олена Дубиніна ділиться враженнями від зустрічей з експертами: «Ми багато нового дізнались, і головне – ми зрозуміли, що для успіху будь-якого проекту до його розробки і здійснення має бути долучена не лише команда перетворювачів, а уся громада міста. Так, ми розпочинаємо анкетування мешканців Мелітополя: хочемо знати їхню думку, які проекти представники національних громад міста варті (достойні) втілення; яким чином найліпше показати світові надбання народів, які проживають на території Мелітополя».

Б. Костюк: А чи вже є якісь ідеї, що їх громада підтримує?

О. Дубиніна: Так! По-перше, ми міркуємо над створенням Мультинаціонального культурного центру, для розвитку культур і сучасного мистецтва усіх національних громад, які у нас мешкають. Ми маємо центр народної творчості, але його ресурсу замало для тих планів, які ми сподіваємося втілити у життя.
По-друге, хочемо влітку використати територію міського парку: це улюблене місце відпочинку наших жителів, там можна влаштувати міні фестивалі представників національних громад. При чому, це можуть бути і фестивалі народної творчості, традиційного мистецтва – і ярмарки національних кухонь... Принаймні, експерти з Ради Європи оцінили вельми позитивно делікатеси, які ми їм підготували за рецептами національних громад.

Б. Костюк: Мені дуже сподобався мелітопольський календар – парасолька. Чи будете повторювати наклад?

О. Дубиніна: Наклад повторити – не проблема. Ми хочемо інше зробити: запропонувати місцевим бізнесменам виробити справжні парасолі – і такі, якими від дощу чи сонця переховуються, і такі, якими накривають літні кафе чи столики у них. Але поки що наші бізнесмени лише співчутливо зітхають і жаліються на відсутність технологій виробництва парасольок... Та ми не втрачаємо оптимізму!

Богдана КОСТЮК, кореспондент радіо "Свобода"