Відбулася конференція "Культура творить самобутність"


28-30 травня у Києві відбулася міжнародна конференція “Культура творить самобутність: громади, націлені в майбутнє”. Для участі у ній до Києва з‘їхалися провідні культурологи, представники місцевих громад та урядів з 10 країн Європи.
За підсумками конференції підписано Меморандум, в якому мовиться про заснування мережі «творчих громад», що поєднає міста України, Польщі, Болгарії, Сербії, Румунії та Албанії, Киргизстану, Росії. та Іспанія.

Деякі враження учасників конференції
Александр Дьєріч (Белград – Сербія):

Мою ідею кибер – театру підхопили українці і болгари, а отже, поїздка до Києва була і корисною і пізнавальною. Я сподіваюся на реалізацію нашої ініціативи по створенню мережі культурних громад (міст) Європи, від Мелітополя і Ніжина до Белграда і Барселони. Врешті-решт, саме творчі люди у наш час є двигунами розвитку і родини, і громади, і країни. І до того ж, саме творчі люди створюють нове мистецтво, оновлюють культурні традиції, надають мистецтву глибини і багатогранності. Успіху нам усім!

Майя Кристева (Габрово – Болгарія):

Київ – чудове доглянуте місто, де мирно співіснують старі романтичні і барокові квартали з сучасними новобудовами. У такому місті, де історія дихає, де здавна живуть представники різних народів, і повинна була народитися наша ідея об‘єднати творчі громади і міста Європи. Приємно, що ми це зробили. І що я долучилась до такої важливої справи!

Габріела Тудор (Бухарест – Румунія):

Вітаю усіх учасників київської конференції, у першу чергу, з таким важливим рішенням як утворення мережі творчих громад Східної Європи і Чорноморського регіону. Хотілось би побачити серед учасників конференції трохи більше українських урядовців, представників творчих союзів – але, мабуть, це характерна ознака колишніх соціалістичних країн, коли чиновники зверхньо позирають на таких, як ми. Тож культура, мистецтво, розвиток гуманітарної сфери – це справді справа громадськості, про що свідчить досвід країн – учасниць київської конференції. На жаль, для моїх українських колег залишається візова проблема, яка дещо гальмує свободу пересування – але це можна подолати нам усім, спільними зусиллями.

Анатолій Риженко (Прилуки – Україна):

Дуже добре, що ми почули одне одного, знайшли спільну мову спілкування і разом будемо здійснювати кропітку роботу по створенню мережі творчих громад. На це здатні люди справді творчі. І давайте долучимо до цієї справи нашу молодь, без сумніву талановиту і відкриту, давайте її спрямуємо на добрі справи, на порозуміння молодих європейців. А усім нам хочу побажати зустрічатися якнайчастіше, адже ми маємо, що робити і знаємо, чого очікуємо!

Галина Фесюк (Жовква – Україна):

Я відчула себе сильнішою, ніж до знайомства з партнерами – і українськими, і зарубіжними. Хочу працювати, маю натхнення і бажання, щоби моє рідне місто перетворилось на знаний творчий центр, в якому мешкає творча громада.