Звіт про роботу команди «Креативних штурмовиків»


2007 рік, що добіг кінця, був наповнений для команди «Креативних штурмовиків» м.Ніжин успіхами та поразками, цікавими зустрічами, збагатив новим досвідом. Протягом минулого року команда культурних перетворювачів працювала над втіленням в життя проекту «Ніжин: жива історія історій життя», мета якого – творення історії міста через живі історії людей, об’єднання людей на основі почуття причетності до життя громади, створюючи позитивний резонанс міста.
Треба сказати, що результати проектів 2006 року дали можливість ніжинцям та гостям міста ближче доторкнутися до його духовних витоків і через туристичні маршрути глибше пізнати історію краю. Тому у 2007 році кількість туристичних груп та індивідуальних відвідувачів зросла майже на
2 тис. осіб, значно покращився імідж закладів культури – учасників проекту «Модель 21» серед місцевого населення.
Ніжин – незвичайне місто, це перехрестя доріг і доль багатьох людей, які жили, вчилися, працювали чи певний час перебували в ньому. На сьогодні у багатьох країнах світу проживають люди, життя яких пов’язане з Ніжином, і які з різних причин виїхали за його межі. Що дало місто цим людям, як часто вони його згадують? Так виникла ідея проекту виготовити і розіслати листівки «Згадай про Ніжин» в усі куточки світу, де проживають ніжинці.
Команда об’явила фотоконкурс серед жителів міста, у якому взяло участь 25 фотографів, розглянуто більше 2 тис. фотознімків, проведено дві фотовиставки у музеї: групова «Ніжин – світло душі моєї» та персональна В.Х. Абузярова. В результаті відібрано 4 види листівок з відомими видами Ніжина, автори яких ніжинські фотографи: В. Абузяров, Н. Снєжкін, Л. Руденко, Т. Пінчук. На зворотній стороні листівки українською, російською, англійською, польською, грецькою та на івриті написано «Згадай про Ніжин».
З 5 по 20 грудня 2007 року ніжинці мали нагоду безкоштовно отримати їх у ліцеї «Поштова станція», «Будинку книги» та поштових відділеннях міста і надіслати як новорічні і різдвяні вітання рідним і знайомим людям за межі міста. 10000 тисяч листівок розлетілись в усі куточки світу, стали маленькими промінчиками світла, джерелом якого є наше древнє, самобутнє та творче місто. Листівки опинились у 25 країнах світу: Україні, Росії, США, Ізраїлі, Польщі, Німеччині, Білорусії, Португалії, Італії, Канаді, Литві, Узбекистані, Англії, Болгарії, Казахстані, Ірані, Греції, Франції, Швейцарії, Киргизії, Естонії, Австралії, Іспанії, Ірландії, Молдові. Було виявлено, що найбільше ніжинців проживає в населених пунктах: 190 – в Україні, 79 – в Росії, 26 – в Ізраїлі, 22 – в США, 14 – в Німеччині. Найбільше ніжинців відгукнулося з Києва – 434, Чернігова – 187, Москви – 36 адресатів.
Було отримано багато схвальних відгуків від наших земляків про те, що «звістка з Ніжина» була їм «свіжим подихом з рідної домівки», «теплими спогадами», подарувала радість спілкування з рідними і близькими людьми.
Також у 2007 році було покладено початок заснуванню аудіозалу, де б звучали голоси мешканців Ніжина. В жовтні студенти училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької під час проведення Покровського ярмарку взяли свої перші інтерв’ю у мешканців міста. Звичайно, виникали певні труднощі, адже не кожна людина йде на контакт, до кожної особи потрібний індивідуальний підхід.
У процесі роботи над проектом учасники зробили висновок, що один проект не доцільно ділити на декілька, адже це не дає можливості повністю сконцентруватися на діяльності.
Позитивним досягненням стала поїздка до м. Жовкви Олени Єкименко у ролі тренера.. Було цікаво познайомитись із незвичайним містом та талановитими, палкими людьми, людьми широких зацікавлень.
Справжньою подією став семінар з питань огляду та оцінки проекту «Модель 21» за 2007 рік, який відбувся 4 грудня 2007 року в місті Ніжині, в приміщенні науково-виробничої фірми «Квелта», що довело - Ніжин має сучасний офісний центр і може на належному технічному рівні організовувати і проводити заходи такого типу. На початку 2008 року у приміщенні «Квелти» відкрився і сучасний зірковий готель, що дає змогу приймати туристів та екскурсантів з інших міст країни.
На семінарі «Моделі 21» в Ніжині змогли ближче познайомитись між собою члени команд культурних перетворювачів, ознайомитись з ідеями на наступний рік та поділитися враженнями від реалізації минулорічних проектів.
Водночас змушені визнати, що проект «Жива історія історій життя» не до кінця був завершений у 2007 році. Однією з причин була недостатність фінансування на матеріальне забезпечення проекту: придбання комп’ютера, кінотеатру та іншої апаратури.
З іншого боку – проект досить складний, тривалий у часі, технічно встановлений, тому в 2008 році члени команди планують продовжити роботу по реалізації проекту, оскільки він в разі реалізації став ще більш сучасним і отримав публічний резонанс серед громадськості, в засобах масової інформації, на державних регіональних електронних носіях. Для продовження проекту в 2008 році будуть залучені кошти з міського бюджету та інших джерел.
Команда ніжинських “креативних штурмовиків” пропонує Швейцарській культурній програмі долучитися до завершення даного проекту в частині його технічного забезпечення. Маємо переконання, що даний проект буде результативним для обох сторін і сподіваємося подальшої співпраці його реалізації.

Начальник управління культури і туризму Ніжинського міськвиконкому Л.К. Шаган