Чому прилучани заходилися вивчати основи дизайну?


23 листопада у Центральній міській бібліотеці ім. Любові Забашти відбувся майстер-клас з основ дизайну від Олександра Мікули – декана факультету декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. Михайла Бойчука.
Адресувався захід як культурним перетворювачам міста, котрі нині реалізують міні-проект "Життя як творчість" у рамках проекту “Модель 21”, так і місцевій громаді.

Того дня у бібліотеці зібралося чимало небайдужих, котрих цікавила ідея модернізації інтер’єру книгозбірні.
"Здобутки перших міні-проектів (листівки "Прилуки в часі", книга "Це серйозно"), – зазначила Світлана Бірюзова, керівник команди культурних перетворювачів Прилук, – сьогодні відомі у Польщі, Франції, Швейцарії, Хорватії та Румунії. Той творчий азарт передався багатьом людям. Це означає, що ми на вірному шляху".
"Аби прилучани реалізували свої таланти на користь громади, – продовжила Саулє Ільїних, координатор проекту “Модель 21” , – ми допомагаємо з організацією майстер-класів, котрі проводять спеціалісти не лише з Прилук, а й з інших міст України. Цього разу запросили відомого столичного графіка-дизайнера Олександра Мікулу.

Гість полонив серце кількома першими фразами. "Дизайн, - сказав Олександр Миколайович, - це діяльність людини, скерована на створення комфортних умов для інших людей, щоб вони максимально розкрили здібності, котрими їх нагородив Бог. Тож ключовий постулат філософії дизайну такий: розлюби Творця і полюби ближнього!"
Далі промовець переконливо довів, що творити не буває запізно у будь- якому віці і що благородна справа продовжує людині життя, змінюючи її на краще.
Після цього розпочалася презентація творчих здобутків доповідача - плакатів, емблем, логотипів, творчих знаків різної тематики тощо. Мініатюрних за формою потужних за ідейним навантаженням! Мабуть, саме тому до митця із замовленнями звертаються як вітчизняні, так і закордонні менеджери.
Насамкінець присутні ознайомилися з проектом реконструкції інтер' єру бібліотеки ім. Л.Забашти. Його автор - син Олександра Мікули Петро, студент другого курсу Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва дизайну ім. М.Бойчука. Скромний, інтелігентний, серйозний юнак, котрий з восьми років займається творчістю.
Майбутній інтер'єр бібліотеки - модерний, співзвучний часу, де балом правлять зручність, комфорт і доцільність. Звісно, приміщення зазнає певного перепланування, бо до вже існуючих залів додадуться і куточок відпочинку, і гардеробна. Це по-перше. По-друге, геть зміниться кольорове оздоблення. Світло-сірі та яскраво-червоні кольори зроблять інтер'єр святковим. Теплоти додасть жовтий колір нових меблів. Старі столи поступляться зручним столиками на одну особу (при цьому кількість робочих місць залишиться такою ж). Затишок у свою чергу посилиться крапковим, вибірковим освітленням зали. Картини, дерев'яні та керамічні скульптури лише довершать атмосферу не музею у бібліотеці, а бібліотеки в музеї. Докорінно зміниться і технічне оснащення. Словом, матимемо у Прилуках сучасний осередок культури.
По завершенню тригодинної роботи з вивчення передового досвіду слухачі насамперед подякували за інформаційно насичену лекцію пану Мікулі -старшому, за ретельно продуманий перший самостійний проект Мікулі -молодшому. А також - усім організаторам заходу. І водночас висловили бажання якомога швидше зануритися у творчу стихію, аби прискорити процес трансформування рідних Прилук в одне з перших малих українських міст європейського стандарту.

Клара Алексєєва, м.Прилуки