ЦР - координатор програми "Київська ініціатива"


20-21 листопада 2007 у Страсбурзі в Раді Європи відбулася Шоста зустріч національних координаторів регіональної програми “Київська ініціатива” з обговорення загальних технічних умов реалізації програми, структури її управління та моніторингу на національному рівні, а також ухвалення окремих проектів, з яких складатиметься програма. Обов’язки національного координатора програми від Міністерства культури і туризму України з вересня 2007 року став виконувати заступник міністра культури і туризму Тимофій Кохан.

Разом з ним у зустрічі в Страсбурзі взяв участь директор Центру розвитку “Демократія через культуру” Олександр Буценко, який, відповідно до Угоди між Міністерством культури і туризму і Центром розвитку, став співкоординатором програми. Запропонована Україною схема взаємодії між урядом і громадянським суспільством щодо розробки та реалізації спільних програм на місцевому, національному і міжнародному рівнях здобула високої оцінки з боку Секретаріату Ради Європи як одна з успішних практик, що може бути застосована і в інших країнах.
Під час зустрічі національні координатори поінформували про розвиток програми в своїх країнах та узгодили деталі майбутніх проектів. Т. Кохан представив напрацювання з розвитку маршрутів культурного туризму в Одеській області, пов’язаних з традиційним для цієї місцевості виноробством. Проект з розвитку “Винних маршрутів” підтримали всі країни-учасниці регіональної програми “Київська ініціатива”.
Одним із пріоритетних проектних напрямків, який визначила для себе українська сторона і за який, за схваленням інших країн-учасниць, стала відповідальною, є розвиток сучасних навичок у сфері менеджменту культури, формування культурної політики на основі кращих європейських практик, а також діалог між культурами й між митцями. Проект, що отримав назву “Культурна політика і культурний обмін”, передбачає проведення низки міжнародних конференцій і семінарів, створення своєрідних платформ для зустрічі митців і менеджерів, організації конкурсів на кращу аналітичну працю в галузі культурної політики та кращу журналістську працю.
Україна візьме також активну участь у багатосторонніх проектах “Кіно без кордонів” і “Відродження міст”.
До кінця року мають бути узгоджені загальні умови реалізації програми, бюджет, прописані окремі проекти та конкретні кроки з їхнього здійснення. Пілотні проекти в рамках програми “Київська ініціатива” візьмуть старт у лютому-березні 2008 року. Вочевидь, точкою відліку стане Сьома зустріч національних координаторів, місцем проведення якої на пропозицію української сторони стане в лютому 2008 року Київ.
2008 року починається ще одна програма Ради Європи “Інтеркультурні міста”. З 45 міст Європи, що подали заявки на участь у пілотному етапі програми, було обрано 14 міст. Серед таких відомих міст, як Ліон (Франція), Люблін (Польща), Патрас (Греція) та ін., є й українське місто – Мелітополь Запорізької області. У лютому 2008 року плануються візити європейських експертів до обраних міст.

Читайте також про підписання Угоди про співробітництво з розвитку та втілення міжнародних проектів і програм Ради Європи та Європейського Союзу у сфері культури між Міністерством культури і туризму України і громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру» Засідання Колегії Міністерства культури і туризму України

Олександр Буценко, ЦР "Демократія через культуру"