Прилуки і Ніжин: як підтримати бібліотеки?


До Міжнародного дня бібліотек на Чернігівщині оголошено акцію “Подаруй бібліотеці книгу!”. Її мета – поповнити фонди міських і районних бібліотек, заохотити читачів і потенційних меценатів.
Розповідає кореспондентка радіо "Свобода" Богдана Костюк:

Насправді, у містах обласного підпорядкування працю бібліотекарів поважають більше, ніж у великих містах.
На власному досвіді я переконалась, що місцеве населення активно відвідує бібліотеки, охоче спілкується з працівниками цих “зібрань знань”. А влада намагається віднайти кошти, щоб у бібліотекарів не було проблем ні із зарплатами, ані з поповненням фондів.
Але цих коштів недостатньо, - кажуть, зітхаючи, працівники бібліотек у Прилуках і Ніжині. Власне, на моє запитання “Яка проблема Вас турбує найбільше” вони відповіли так:

Директорка Прилуцької міської бібліотеки Тетяна Печена:

pechena-1

“Звичайно, що у час скрути фонди бібліотеки поповнюються не так часто, як би того хотілося. В основному, ці придбання – за рахунок платних послуг нашої бібліотеки. Також це спонсорські кошти і благодійні. Ми отримуємо літературу у дарунок від наших місцевих авторів, від читачів. І таким чином поповнюємо нашу бібліотеку. Але хотілось би, щоби надходження були більш повнішими і більш частішими”.

Олена Єкименко – одна з керівників ніжинської міської бібліотеки:


yefymenko

“Комплектування фондів – така завжди була проблема. Якщо раніше були кошти, але не було потрібних книжок – то зараз навпаки. Бібліотека – це державна установа, по закону “Про бібліотечну справу” комплектування має забезпечуватися на державному рівні. Але зараз такої можливості чомусь немає, тож бібліотека “викручується” як може. У нашому місті комплектуванню допомагає Ніжинський державний педагогічний університет ім. Гоголя. У них багато фахівців, які видають свої книги, тут же на базі університету вони друкуються – то два примірники безкоштовно надходить до нашої бібліотеки. Це дуже виручає нас, тому що читачами є і студенти нашого університету, й інших вищих навчальних закладів”.

Спонсорську допомогу – книжками – ніжинській бібліотеці надають і місцеві письменники та читачі. Але, як зазначають Олена Єкименко і Тетяна Печена, регулярне поповнення фондів - від Центральної наукової бібліотеки імені Вернадського у Києві до бібліотеки у пересічному українському містечку – має здійснюватись за підтримки держави. Інакше – під питанням буде існування самої державності: неосвічене покоління не здатне на побудову соборної України.

Богдана КОСТЮК, радіо "Свобода", 30 вересня 2006 р.

( categories: Статті )